Uostomoji instaliacija

Theatrum vitae humanae

parodoje "Maištaujančios knygos"Maištingas Reformacijos dūmas permerktas rudeninio lietaus, raudoname Wittenberg’o molyje ir penkių šimtų metų senumo dulkėse.
NB: vanilė, kartusis migdolas, arbata, gintaras, kvapieji pimentai...


Pakelkite gaubtą ir uoskite jo viduje.

Epochos atspindį iš senos knygos išsinešite įmerkę spaudą į kvapnų molį ir prispaudę jį prie popieriaus lapelio.

Autorės: kvapų meno grupė Hortus apertus - Laimė Kiškūnė, Jurga Katakinaitė – Jakubauskienė, Reda Valentinavičienė, 2017.

Apie parodą:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtoje parodoje ir ją lydinčiuose edukaciniuose renginiuose. Paroda „Maištaujančios knygos“ – unikali istorinė paroda, skirta maištaujančioms knygoms, kurios išgyveno ne tik savo dramatišką amžių, bet dar ir visus penkis šimtus metų. Šios knygos – Reformacijos augintinės ir Reformacijos kėlėjos, puoselėtojos ir skleidėjos. Ekspozicijoje – Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomi XVI–XVII a. spaudiniai ir rankraščiai, dėl kurių ir tarp kurių radosi ir pirmoji lietuviška Martyno Mažvydo knyga. Reformacija pristatoma kaip dinamiškas intelektualinis procesas, aktualus ir šiandienos Lietuvos kultūrai ir visuomenei.

Paroda veikia lapkričio 9 - gruodžio 18 d.

Edukacinės dirbtuvės "Reformacijos epochos aromatai ir istorijos" - gruodžio 7 d.17:30

Istorijos ir uostymas: aromatai, gaubę Reformacijos laikotarpio Europą, požiūris ir santykis su kvapu – nuo religijos iki kvepalų ar prieskonių, nuo silkių iki smilkalų, nuo klampaus molio iki laužuose liepsnojančių knygų ir pačių reformatorių.

Kodėl knygų kvapas toks mėgstamas? Kuo kvepia sena knyga? Pasakojimas apie aromatinės kompozicijos, skirtos parodai „Maištaujančios knygos“, kūrimą: knygų kvapų dekonstrukcija, uostomosios ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos fondus akimirkos, parfumerės Laimės Kiškūnės sukurto kvapo parodos instaliacijai kontempliacija.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtoje parodoje ir ją lydinčiuose edukaciniuose renginiuose. Paroda „Maištaujančios knygos“ – unikali istorinė paroda, skirta maištaujančioms knygoms, kurios išgyveno ne tik savo dramatišką amžių, bet dar ir visus penkis šimtus metų. Šios knygos – Reformacijos augintinės ir Reformacijos kėlėjos, puoselėtojos ir skleidėjos. Ekspozicijoje – Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomi XVI–XVII a. spaudiniai ir rankraščiai, dėl kurių ir tarp kurių radosi ir pirmoji lietuviška Martyno Mažvydo knyga. Reformacija pristatoma kaip dinamiškas intelektualinis procesas, aktualus ir šiandienos Lietuvos kultūrai ir visuomenei. Apie senas, retas ir įdomias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės maištaujančias knygas, jų istorinę aplinką bus pasakojama ir edukaciniuose renginiuose. Susipažinkite su išsamia programa: http://bit.ly/2yM0ALU